Plachtové zateplenie terasy
pre váš dom i reštauráciu

Zateplenie terasy je výborný spôsob, ako vylepšiť svoj domov či prevádzku a vytvoriť príjemné miesto na relaxáciu počas drvivej väčšiny roka.

Kvalitné zateplenie terasy

Plachtové zatepľovanie terasy predstavuje účinnú ochranu, spočívajúcu v pevnej a trvácej krycej plachte, ktorá spoľahlivo odolá poveternostným podmienkam. Využívajte svoju terasu počas celého roka, bez ohľadu na počasie.

Plachtové zateplenie terasy taktiež zamedzí preniknutiu prachu a iných nečistôt do priestoru terasy. Podlahu, nábytok a ostatné terasové zariadenie nebudete musieť tak často umývať.

Prečo sa plachtové zateplenie terasy vyplatí

Zateplenie terasy ponúka hneď niekoľko výhod:

Úspora energií – zateplenie terasy prispieva k znižovaniu tepelných strát, čo vedie k nižším nákladom na vykurovanie. Vaša terasa teda bude v zime dlhšie uchovávať teplo. Zo skúseností vieme, že na terase, ktorá je kompletne zateplená plachtami (a nenachádza sa v nej žiadne vykurovacie teleso), je o cca 5 stupňov Celzia viac ako vonku.

Plachtové zateplenie terasy je mimoriadne praktické. Jednoducho, rýchlo a najmä lacno dosiahnete zväčšenie priestoru, ktorý môžete využiť o. i. aj na sušenie prádla, odkladanie vecí, miniskleník a pod.

Zateplenie terasy výrazne predĺži terasovú sezónu (doma, ale i v reštauráciách a podobných prevádzkach). Už nebudete závislí od počasia. Nemusíte  si robiť starosti s dažďom či vetrom. Výhodou je aj ochrana pred neželanými návštevníkmi v podobe vtákov či hmyzu.

Plachtové zateplenie terasy taktiež zamedzí preniknutiu prachu a iných nečistôt do priestoru terasy. Podlahu, nábytok a ostatné terasové zariadenie nebudete musieť tak často umývať.

Je potrebné zdôrazniť, že zateplenie terasy patrí k výhodným investíciám, ktoré zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti – bez ohľadu na to, či ide o rodinný dom alebo prevádzku kaviarne, cukrárne a pod.

Estetický dizajn na mieru – plachtové zateplenie terasy sa dokonale prispôsobí okoliu a celej terase dodá štýlový a elegantný vzhľad.

Komfort pri užívaní terasy – vďaka zatepleniu terasy môžete využívať jej priestor prakticky bez akýchkoľvek obmedzení. Omnoho viac času môžete tráviť vonku na čerstvom vzduchu – či už ide o raňajkovanie, rodinné stretnutia, cvičenie, čítanie knihy, počúvanie hudby alebo meditáciu – jednoducho mnoho činností a aktivít, ktoré ste doteraz boli nútení robiť vo vnútri.

Nezabúdajte, že zateplenie terasy nie je len investíciou do nehnuteľnosti, ale aj do vášho pohodlia a kvality života. Pomáha z terasy vytvoriť miesto, ktoré môžete aktívne využívať počas celého roka.  

Uvedomujeme si, že zateplenie terasy môže vyvolávať mnoho otázok. Preto nás neváhajte kontaktovať. Ochotne vám poskytneme dôležité informácie a vysvetlíme podstatné náležitosti. Samozrejmá je garancia kvalitnej práce.

Máte dom s terasou, ktorú zbožňujete, avšak kvôli nepredvídateľnému počasiu ju nemôžete využívať naplno? Resp. ju využívate iba počas letných a teplých dní? Riešením je práve zateplenie terasy. Zmení ju na príjemný a útulný kútik, v ktorom môžete realizovať svoje obľúbené voľnočasové aktivity alebo si vychutnávať spoločné rodinné chvíle prakticky počas celého roka. Napríklad večerné posedenie s výhľadom na nočnú oblohu bude mať zaiste pridanú hodnotu. Raňajky na čerstvom vzduchu budú akési slávnostnejšie. A ak pracujete z domu (homeoffice), tak zaiste uznáte, že terasa je v porovnaní s kanceláriou atraktívnejší priestor.

Plachty na terasy vyrábame na mieru, v závislosti od typu konštrukcií. Používame výhradne kvalitný materiál, zaručujúci odolnosť, flexibilné použitie a jednoduchú manipuláciu. Vyrábame aj krycie plachty na hospodárske a iné účelyautoplachtyplachty na altánky i plachty na prívesný vozík presne podľa  požiadaviek našich zákazníkov.

Dodáme, že zateplenie terasy realizujeme najmä v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji.