Bočné plachty na altánok

Bočné plachty na altánok vyrábame v rozmanitých prevedeniach – najčastejšie  s gumičkovým prevedením, bočné plachty na zvrtlíky a zasúvacie plachty (ak si zákazník predtým pripraví rám). Veľmi dôležitým parametrom je typ altánku (kovový alebo drevený). Aj na základe toho vieme klientovi odporučiť najoptimálnejšie možnosti uchytenia plachty.

Aké výhody majú bočné plachty na altánok?

  • predlženie altánkovej sezóny – svoj altánok si môžete vychutnávať aj počas chladnejších či daždivejších dní bez nepríjemného vetra a dažďa,
  • uchovanie prieniku svetla (v prípade priesvitných plachiet),
  • bočné plachty na altánok nepredstavujú výrazný zásah do konštrukcie altánku, čiže ak zmeníte rozhodnutie, plachtu jednoducho dáte dolu,
  • nízka hmotnosť = minimálne zaťaženie stavby,
  • eliminácia vetra, dažďa a prenikaniu špiny do priestoru altánku – žiadna mokrá podlaha či zmočený nábytok alebo iné altánkové zariadenie,
  • každá naša bočná plachta na altánok (tzv. bočná stena na altánok) je nepremokavá,
  • jednoduchá údržba – najjednoduchším spôsobom je umývanie plachty handrou namočenou do vlažnej vody; na mastnejšie škvrny odporúčame odmasťovacie čističe na PVC, ktoré máme aj v našej ponuke).

Na doplnenie: naše bočné plachty na altánky (podobne ako aj plachty na terasy či krycie plachty) sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré prispievajú k ich pevnosti, farebnej stálosti a odolnosti (voči poveternostným vplyvom, hmyzu aj plesni).

Dodáme, že naša ponuka zahŕňa nepriehľadné aj prehľadné – priesvitné plachty na altánok.

Ako si môžete objednať bočné plachty na altánok?

Najdôležitejším krokom je správne zameranie rozmerov steny altánka – bočné plachty na altánok sa montujú z vonkajšej strany, čiže z tejto strany aj merajte). Pozor, aby ste nám uviedli správne rozmery a nezamenili výšku so šírkou a naopak. Je dôležité zadať presne rozmery, potrebné tzv. prídavky si už určíme my. Dôležitým údajom je aj hrúbka stĺpov (kvôli uchyteniu plachty) a typ uchytenia (zvrtlíky / gumička). Na základe týchto údajov vám vieme pripraviť cenovú ponuku. Určite uvítame, ak nám pošlete aj fotografiu altánku. Je dobré, ak nám do mailu alebo kontaktného formulára, ktorý nájdete na našej stráne v sekcii Kontakt, uvediete aj telefónne číslo. Ide o najrýchlejší a najjednoduchší spôsob v prípade dodatočného doplnenia informácií.

Pri každom potvrdení objednávky sa usilujeme o čo najrýchlejšie vybavenie, aby sa vaša tieniaca plachta na altánok čo najskôr stala jeho praktickým aj dizajnovým doplnkom. V prípade potreby bočné plachty na altánok aj opravujeme.