Plachta na altánok – moderná, praktická
a nepremokavá

Plachty na altánky ako praktický a zároveň dizajnový doplnok

Plachty na altánky predstavujú efektívnu celoročnú ochranu. Spájajú v sebe viacero výhod ako odolnosť a pevnosť materiálu, flexibilita, ochrana pred počasím, zábrana voči prachu a iným poletujúcim nečistotám a poskytnutie vítaného tieňa počas slnečných dní.

Plachty na altánky sú zároveň aj akousi ochrannou bariérou pred silnejším vetrom či dažďom. V prípade nepriaznivého počasia môžete pokojne ostať v altánku a vychutnávať si kávu, čaj či jedlo. Teda sa nemusíte ihneď presunúť do interiéru. Plachty na altánky sa postarajú, aby v altánku bolo sucho a pohodlne. Navyše ochránia terasový či záhradný nábytok, ktorý nebude mokrý, príp. naň nebude páliť slnko.

Plachty na altánky pre ochranu i pohodlie

Naše plachty na altánky na mieru sa vyznačujú aj dlhou životnosťou, čiže rozhodne nejde o výrobok na jednu sezónu či rok. Sú mimoriadne pevné, odolné a trváce. Každá naša nepremokavá plachta na altánok je spoľahlivou ochranou priestoru pred výčinmi počasia, ako aj pred zbytočným znečistením.  Zaiste uvítate aj ich jednoduché kotvenie a zapínanie. Samozrejmé je ručné vyrolovanie plachty v prípade potreby.

Nezabúdajte, že plachty na altánky dotvárajú celkový vzhľad samotného altánku i jeho okolia. Právom sú považované za funkčné, ako i dizajnové doplnky. Sme špecialisti aj na plachty na terasy, na krycie plachty na mieru, autoplachty, plachty na bazény (na prekrytie bazéna), plachty na prívesný vozík či na hospodárske účely.

Najčastejšie otázky a odpovede:

Zozbierali sme najčastejšie otázky našich klientov:

Aké rozmery môže mať plachta na altánok?

Plachty vyrábame na mieru, v akomkoľvek rozmere, podľa požiadaviek zákazníka – a to buď podľa nákresu alebo si osobne prídeme zmerať priestor / objekt a na základe zaznamenaných meraní vyrobíme plachty.

Späť

V akých farbách a vzoroch vyrábate plachty na altánok či terasy?

Plachty na altánok alebo terasu vieme vyrobiť v rôznych farbách – biela, krémová, biela káva, zelená, modrá, žltá, červená, sivá, strieborná, hnedá, čierna (radi vám poskytneme vzorkovník, na základe ktorého si môžete vybrať preferovanú farbu svojej plachty).Aké rozmery môže mať plachta na altánok?

Plachty vyrábame na mieru, v akomkoľvek rozmere, podľa požiadaviek zákazníka – a to buď podľa nákresu alebo si osobne prídeme zmerať priestor / objekt a na základe zaznamenaných meraní vyrobíme plachty.

Späť

Z akých materiálov vyrábate plachty na altánok/terasu?

Ešte predtým, než klientovi odporučíme vhodný materiál, vysvetlíme mu jeden dôležitý údaj – a to gramáž uvedenú v metroch štvorcových. Napríklad plachty na strechy altánkov robíme z materiálu 400 g/m2 (aby boli ľahšie a dali sa lepšie napnúť). Ale bočné plachty a plachty na prívesné vozíky väčšinou vyrábame s gramážou až 600 – 670 g/m2. Vďaka vyššej gramáži sú odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Vždy u klientov zisťujeme použitie plachty a jej umiestnenie. Na základe toho odporučíme najvhodnejší materiál aj gramáž.

Späť

Aká je priemerná životnosť plachiet?

Životnosť plachty na altánok, autoplachty, plachty na terasy či prívesný vozík závisí od viacerých faktorov. K najdôležitejším patrí umiestnenie plachty a spôsob jej používania. Napríklad bočné plachty na terasy a altánky, ktoré sú situované na severnej strane, majú oveľa dlhšiu životnosť, ako plachty na južných stranách. Ak sa plachty používajú iba počas jesenných a zimných mesiacov, ich priemerná životnosť sa pohybuje okolo 15 rokov. Ak by sme to mali zovšeobecniť, tak priemerná životnosť plachiet je 10 a viac rokov. Dodáme, že  všetky naše plachty majú v sebe zabudovanú UV ochranu, vďaka ktorej lepšie odolávajú slnečnej páľave. To predlžuje ich životnosť. Na doplnenie – špeciálne plachty, ktoré používame na zakrývanie bazénov, majú v sebe zabudovanú aj ochranu pred chlórom.

Späť

Možno používať plachtu na altánok počas celého roka?

Áno, naše krycie plachty na altánok sú odolné voči celoročným poveternostným podmienkam. Svoje úžitkové vlastnosti si uchovávajú v extrémne nízkych aj extrémne vysokých teplotách (od – 40 do + 70 stupňov Celzia). V prípade, ak máte plachtu na terase či altánku zvyčajne zrolovanú, odporúčame ju počas teplejších jarných či jesenných dní na niekoľko hodín stiahnuť. A to z dôvodu, aby sa celá plachta prehriala a udržala si tvar (počas veľmi nízkych teplôt majú plachty tendenciu mierne zraziť).

Späť

Je plachta na altánok odolná voči plesni a hmyzu?

Odpoveď znie áno v oboch spomenutých prípadoch. Každá naša plachta na altánok či terasu sa dá jednoducho vyčistiť odmasťovacími prípravkami (nájdete ich v našej ponuke).

Späť

Aká je cena plachty na altánok?

Cenu stanovujeme pre každého klienta individuálne a odvíja sa najmä od veľkosti plachty, jej gramáže a použitého materiálu.

Späť