Prehľadné aj neprehľadné
krycie plachty na terasy

Nepremokavé a mrazuvzdorné plachty na terasy

V ARSICUA vyrábame na mieru aj plachty na terasy (priehľadné, nepriehľadné, rolovacie, na pevno), a to podľa konštrukcie terasy a aj vašich predstáv. Garantujeme ich mimoriadnu odolnosť voči vetru, dažďu i mrazu. Naše plachty na terasy sa taktiež vyznačujú dlhou životnosťou a minimálnou údržbou.

Plachty na terasy sú vždy dobrou voľbou

Nie je príjemné, ak vám pobyt na terase znepríjemňuje vietor či dážď, ktorý zmáča vás, nábytok i podlahu. Riešením sú krycie plachty na terasu. Prispievajú k jej efektívnejšiemu využívaniu (posedenie s hosťami, voľnočasové aktivity, sušenie prádla a pod.). V prípade nepriaznivého počasia už nemusíte utekať dovnútra – o zakrytie a zateplenie terasy sa postarajú plachty.

Naša ponuka zahŕňa účinné tieniace plachty na terasy, čiže dotieravé slnko i neželaní návštevníci (mačky, vtáci, hmyz) vás už nebudú rušiť pri  trávení času. Naše plachty na terasy sa vyznačujú elegantným štýlom, funkčnosťou, praktickosťou, farebnou stálosťou, ľahkosťou, pružnosťou a trvácnosťou. Samozrejmá je široká paleta farieb a jednoduchá manipulácia i skladnosť. Prekrytie terasy plachtou je vždy výborná voľba. Obľúbené sú nepremokavé priehľadné plachty na terasy, ktoré poskytujú ochranu pred nepekným počasím a zároveň dostatok svetla.

Dodáme, že nepremokavé plachty na terasy vás ochránia nielen pred dažďom, ale aj zvedavými pohľadmi susedov či ľudí z ulice. Plachty totiž poslúžia aj ako zásteny, čiže vám pomôžu získať väčšie súkromie na terase.

Zopár odpovedí na najčastejšie otázky o plachtách na terasy

Potrebujem plachty na terasu. Ako sa s vami viem dohodnúť?

Postup je veľmi jednoduchý. Stačí, aby ste premerali výšku a dĺžku terasy, ako aj hrúbku stĺpov (kvôli uchyteniu plachty). Robíme nepriehľadné aj priehľadné plachty na terasy, a teda medzi dôležité informácie, ktoré potrebujeme vedieť, patrí – aká veľká  časť plachty má byť priehľadná a aká nepriehľadná. Je možné urobiť aj vchod (a to obojstrannými zipsami, aby sa dal otvoriť zvonku aj zvnútra). Nemenej dôležité je uchytenie plachty na terasy – zvrtlíky alebo gumička? Po získaní potrebných údajov vám vypracujeme cenovú ponuku na mieru. Po jej odsúhlasení sa pustíme do práce.

Späť

Vyrábate plachty na terasy na mieru?

Samozrejme, inak to ani nejde. Každý klient má totiž odlišnú terasu, a teda potrebuje, aby jeho terasová plachta bola doslova šitá na mieru. V ARSICUA vyrábame plachty na terasy v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách, aby dokonale zapadli na vaše terasy – doma či na prevádzke (reštaurácia / cukráreň / kaviareň s vonkajšou terasou, terasa pre zamestnancov a pod.).

Späť

Objednal som si tieniace plachty na terasu. Kedy mi prídu?

Okamžite po prijatí objednávky sa usilujeme čo najrýchlejšie začať s výrobou objednanej plachty. Zvyčajne výroba trvá iba zopár dní, niekedy dokonca len jeden deň (v závislosti od typu plachty). Hotové plachty na terasy odosielame na uvedenú adresu prostredníctvom kuriéra.

Späť

Čo mám robiť, aby mi krycia plachta na terasu čo najdlhšie vydržala?

Naše plachty na terasy majú priemernú životnosť rátanú na desať rokov. K jej dlhoročnej životnosti a funkčnosti neprispievajú len kvalitné materiály, ale aj zabudovaná ochrana proti UV žiareniu. Každopádne, ak by ste chceli napomôcť, aby vám krycie plachty na terasu vydržali čo najdlhšie, nezanedbávajte  pravidelnú starostlivosť. Plachty na terasy je potrebné z času na čas umyť vlažnou vodou a nechať uschnúť. Je logické, že ak plachty používate iba istú časť roka, napríklad počas jesenných a zimných mesiacov, ich prirodzené opotrebovanie je pomalšie. Taktiež je dôležitá správna inštalácia – čiže aby boli tieniace plachty na terasu rovnomerne a pevne napnuté. Nebudú sa zbytočne trieť o povrch či hrany terasy. Pozornosť venujte aj pravidelnej kontrole. Ak zbadáte, že vaše plachty na terasy majú trhliny alebo sú roztrhnuté, dajte nám vedieť. Plachty na terasy totiž nielen vyrábame, ale aj opravujeme. Poslednou radou, ako predĺžiť životnosť plachiet, je ich skladovanie. Teda ak plachty na terasy odkladáte na zimu do komory či garáže, uistite sa, že sú suché a na dobre vetranom mieste. Ideálne je umiestniť ich do ochranného obalu, ktorý poslúži ako ochrana pred znečistením.

Späť